Czym jest EFT?

EFT (ang. emotional freedom techniques), czyli techniki wolności emocjonalnej to wspaniałe narzędzie, autorstwa Garego Craiga, opierające się na zasadach medycyny chińskiej, które w szybki i łatwy sposób rozwiązuje problemy wszelkiego typu. Metoda ta jest bardzo delikatna i dzięki niej możemy uzdrowić nawet najcięższe traumy bez konieczności „wchodzenia w nie” i „grzebania” w nich długimi latami, jak to w większości psychoterapii. Dzięki EFT czujemy natychmiastową ulgę czasami tylko po kilku minutach opukiwania, czasami po kilku dniach pracy nad tematem. Wszystko zależy od tego, nad czym pracujemy, jednak EFT to jedna z najszybszych metod do oczyszczania wszelkich problemów.

Wszystkie nasze dysfunkcje zdrowotne, finansowe, w relacjach oraz w innych obszarach życia mają swoje źródło w naszych podświadomych przekonaniach. Te z kolei zostały kiedyś zdeterminowane przez nasze emocje i uczucia, które wskutek traumatycznych przeżyć zostały zablokowane w naszym ciele. Jeżeli nie zmienimy naszych przekonań, a zarazem naszego dominującego stanu emocjonalnego, bez względu na to, czego byśmy nie zrobili w świcie fizycznym, będą nas stale spotykać te same, przykre doświadczenia. Możemy wyjść z tego błędnego koła, zmieniając nasze myśli, i tworząc nowe, korzystne dla nas przekonania, a najłatwiej jest to zrobić kiedy uwolnimy stłumione pokłady emocji. Kiedy czujemy się dobrze, naturalnie nasze myśli są pozytywne i wartościowe.

Podczas pracy z EFT, dostrajamy się do problemu z którym chcemy pracować, i opukujemy określone punkty na ciele (patrz: grafika wyżej) , przez które przepływają meridiany, kanały łączące wszystkie punkty akupunkturowe. Energia kinetyczna, którą wytwarzamy podczas opukiwania meridianu, z jednoczesnym dostrojeniem się do emocji związanych z danym problemem, „rozbija” cząsteczki energii tej emocji, skutecznie i bezpiecznie ją uwalniając.

EFT można stosować na wszystko i jest bardzo łatwe do pracy samodzielnej. Nie da się go „przedawkować”, nie ma żadnych skutków ubocznych, jest w pełni bezpieczne i może je robić każdy. Już samo opukiwanie punktów z jednoczesnym wypowiadaniem negatywnych wyrażeń, dostrajających nas do problemu oczyszcza nas w pewnym stopniu, nawet jeśli nie opukamy wszystkich punktów lub nie zrobimy tego schematycznie. Najważniejsze jest, aby podejść do tego z ciekawością i sprawdzić, co się stanie. EFT zawsze działa, nawet jeśli zmiany na początku będą subtelne.
Zobacz: Jak stosować EFT?